česky | english
cz | en

O televizním institutu

Televizní institut je nová mezinárodní vzdělávací platforma se sídlem v Brně. Školu a současně také prostor pro setkávání špičkových televizních profesionálů založila Kamila Zlatušková, producentka, pedagožka a strategická ředitelka festivalu Serial Killer společně s Jiřím Hlavenkou, vizionářem a investorem do inovativních projektů.

Televizní hub je postaven na třech pilířích: kvalitní televizní tvorba všech žánrů, globální dopad a posouvání limitů televizní produkce a vývoje nových formátů ve střední a východní Evropě.

TVI nabízí díky propojení na klíčové evropské i regionální partnery moderní a celostní přístup ke studiu, pedagogické zaměření na televizní obsah, vyprávění příběhů, nejnovější audiovizuální technologie a následné uplatnění ve vybraném oboru.

V institutu se setkáte s mnoha skvělými odborníky, inspirativními profesionály a pronikavými akademickými osobnostmi, a to nejen ze západní Evropy či USA.

Strategii a obsahovou náplň pomáhá utvářet Odborná rada TVI složená především z osobností skandinávského televizního trhu, který v současnosti patří mezi nejzajímavější v Evropě.

Věříme, že kvalitní vzdělávání, péče o nové talenty a inspirace pro zdejší televizní profesionály je cesta, jak zvýšit úroveň, konkurenceschopnost a povědomí o televizní tvorbě u nás. Jsme přesvědčeni o tom, že při vzájemné spolupráci všech významných hráčů na trhu máme do budoucna velkou šanci trendy ve vyprávění příběhů ve světě také nastolovat, nikoliv je pouze se zpožděním přejímat.

Kamila Zlatušková

Jiří Hlavenka