česky | english
cz | en

Odborná rada TVI

Vizi, strategii a obsah Televizního institutu spoluvytváří Odborná rada (Advisory Board) složená z významných osobností současné evropské televizní tvorby:

Piodor Gustafsson

Klíčová osobnost švédské televizní tvorby, který pro švédské publikum mimo jiné objevil slavný seriál Most. Byl dlouholetým šéfem hrané tvorby ve veřejnoprávní SVT a rovněž ředitelem vývoje největší komerční švédské televize TV4 a její digitální platformy C MORE.

Ben Gibson

Britský producent, kritik, dlouholetý šéf London Film School a DffB, filmové školy v Berlíně.

Leif Holst Jensen

Producent a bývalý ředitel Fakulty pro film & media na Westerdals Institute v Oslo, která pod jeho vedením získala několik prestižních ocenění, včetně studentského Oscara za nejlepší hraný film. V současnosti je děkanem Fakulty pro audiovizuální média a kreativní technologie na univerzitě v Lillehammeru.

Vinca Wiedemann

Zakladatelka fondu New Danish Screen, dlouholetá ředitelka prestižní Národní dánské filmové školy v Kodani a spolupracovnice nejvýznamnějších dánských tvůrců v čele s Larsem von Trierem a Thomasem Vinterbergem. Filmová škola v Kodani umožnila svým studentům jako jedna z prvních na světě zakončit svoje studium nejen filmem, ale také pilotním dílem televizní série.

Ivar Køhn

Norská televizní tvorba se pod desetiletým vedením Ivara Køhna stala jednou z nejlepších Evropě. Jako šéf hrané tvorby veřejnoprávní NRK (přezdívané také jako „skandinávská BBC“) spolupracoval jako vůbec první producent v Evropě s tehdy zcela neznámou společností Netflix na kultovním seriálu Lillyhammer. Získal několik cen Emmy a po deseti úspěšných letech ve vedení NRK je dnes ředitelem firmy Rubicon, jedné z největších norských producentských společností.