Odborná rada TVI

English version

Vizi, strategii a obsah Televizního institutu spoluvytváří Odborná rada (Advisory Board) složená z významných osobností současné evropské televizní tvorby:

Piodor Gustafsson

Klíčová osobnost švédské televizní tvorby, který pro švédské publikum mimo jiné objevil slavný seriál Most. Byl dlouholetým šéfem hrané tvorby ve veřejnoprávní SVT, dnes je ředitelem vývoje největší komerční švédské televize TV4 a její digitální platformy C MORE.

Vinca Wiedemann

Zakladatelka fondu New Danish Screen, dlouholetá ředitelka prestižní Národní dánské filmové školy v Kodani a spolupracovnice nejvýznamnějších dánských tvůrců v čele s Larsem von Trierem a Thomasem Vinterbergem. Filmová škola v Kodani umožnila svým studentům jako jedna z prvních na světě zakončit svoje studium nejen filmem, ale také pilotním dílem televizní série.

Ben Gibson

Britský producent, kritik, dlouholetý šéf London Film School a DffB, filmové školy v Berlíně.

Ivar Køhn

Norská televizní tvorba se pod desetiletým vedením Ivara Køhna stala jednou z nejlepších Evropě. Jako šéf hrané tvorby veřejnoprávní NRK (přezdívané také jako „skandinávská BBC“) spolupracoval jako vůbec první producent v Evropě s tehdy zcela neznámou společností Netflix na kultovním seriálu Lillyhammer. Získal několik cen Emmy a po deseti úspěšných letech ve vedení NRK je dnes ředitelem firmy Rubicon, jedné z největších norských producentských společností.

Leif Holst Jensen

Producent a bývalý ředitel Fakulty pro film & media na Westerdals Institute v Oslo, která pod jeho vedením získala několik prestižních ocenění, včetně studentského Oscara za nejlepší hraný film. V současnosti je děkanem Fakulty pro audiovizuální média a kreativní technologie na univerzitě v Lillehammeru.