Primary Inspiration

Televizní institut ve spolupráci se skupinou Prima odstartoval v únoru 2023 program Primary Inspiration, sérii workshopů pro televizní profesionály a profesionálky.

Po programu CME Content Academy zaměřeném hlavně na vzdělávání nových talentů se program Primary Inspiration zaměřuje především na profesionály, kteří už v televizním prostředí působí.

V cyklu pravidelných několikadenních seminářů a workshopů se vybraným zájemcům z řad zaměstnanců a spolupracovníků skupiny Prima představují významní evropští televizní profesionálové a profesionálky či tvůrci. Ti zdejším kolegům napomáhají s vývojem vlastních formátů i zvyšováním konkurenceschopnosti v nepřeberném množství televizní produkce u nás, ale i ve světě.

Z řady jmen zahraničních spolupracovníků se jako přednášející programu dosud účastnil například držitel prestižní ceny BAFTA Justin Scroggie ze společnosti The Format People s více než třicetiletou zkušeností s prací v oboru nebo Clare Thompson z britské konzultační společnosti K7 Media se zkušenostmi z veřejnoprávní BBC i soukromé ITV, kde šéfovala vývoji zábavních pořadů.

„Televizní tvorba je tvůrčí obor, kde je důležité mít oči neustále otevřené a přicházet s novými nápady, abychom i nadále patřili mezi komerční leadery na českém trhu. Jsme rádi, že jsme mohli s Televizním institutem založit novou vzdělávací platformu, která všem Prima lidem, kteří se podílejí na výrobě nových pořadů, pomůže rozšířit si obzory a načerpat inspiraci od domácích i zahraničních hostů.“

Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima


„Potěšilo mě, že jsem byl prvním lektorem a konzultantem nového programu Televizního institutu pro televizi Prima. V průběhu vysoce profesionálního a výjimečně dobře zorganizovaného eventu jsme se s účastníky mohli soustředit na to, jak vylepšit český televizní obsah, a to v soustředěné atmosféře, v klidu a samozřejmě s humorem!”

Justin Scroggie, odborník na globální TV obsah a tvůrce formátů